11.01 2024 odbyło się spotkanie w MiPBP w Nowym Tomyślu finalizujące trwający od listopada 2023 roku wspólny projekt  Biblioteki Publicznej, Domu Dziennego Pobytu oraz młodzieży Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu – Łączymy Pokolenia.

Przez cztery tygodnie w Domu Dziennego Pobytu odbywały się spotkania młodzieży z Seniorami, których celem było przeprowadzenie i nagranie rozmów  przybliżających nam czasy ich młodości oraz pokazywały różnice w codziennym życiu, szkole, pracy, rozrywkach, modzie ,muzyce , możliwościach rozwoju, pracy zawodowej, a także o emocjach związanych z randkowaniem,   pierwszą  miłością czy relacjach koleżeńskich. Nawiązanie dialogu miedzy młodymi, nastoletnimi ludźmi a Seniorami miało na celu nie tylko łączenie pokoleń, ale zachowanie ich cennych wspomnień oraz  wspólne spędzenie czasu. Opowieści i rozmowy,  oglądanie zdjęć  czy  innych pamiątek stało się niezwykle cennym doświadczeniem dla obu stron.

Realizacja projektu przyczyniła się do nawiązania pięknej międzypokoleniowej relacji, która znalazła swoje  odzwierciedlenie w  zrealizowanym reportażu, pokaz, którego po raz kolejny połączył pokolenia.

W projekcie uczestniczyli uczniowie klas: 2 LO3 Julia Paluch, Amelia Bimkiewicz, Klaudia Oszejko, Maja Pawelska, Maja Piechowiak,  Bartosz Kukawa, Piotr Szymaniak, Daniel Demel, Jeremi  Szczechowiak, Daria Tyrchan,  Zofia Szudra,, Maja Cyprowska, Dagmara Małachowska, Amelia Barska, Jagoda Dutkowska, Weronika Nawrocka, Maja Majewska, Julia Oczkowska i Julia Słocińska,  2 TM Adam Pigla i Kamil Szofer oraz 1 TI Patryk Chudy pod opieką Małgorzaty Grześkowiak.

Projekt z ramienia MiPBP koordynowała Alina Weyssenhoff.