We wrześniu odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie. W tym roku na  przerwach przez cały tydzień czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Inauguracja  tego przedsięwzięcia literackiego odbyła się w tym samym terminie w obu budynkach szkoły.Jubileuszową, dziesiątą odsłonę Narodowego Czytania rozpoczęli: dyrektor Łukasz Frański i wicedyrektor  Tomasz Wlekły. Lektura dramatu Zapolskiej wzbudziła u uczniów żywe zainteresowanie. Ponownie objawiła się stara prawda  o pewnych, powtarzalnych wzorcach ludzkich postaw i zachowań. Młodzież miała okazję prześledzić styl życia drobnej burżuazji zmagającej się z normami społecznymi, których recepcja miała dychotomiczny charakter – od identyfikacji z kategoriami społecznymi przynależnymi grupie społecznej do obłudy i fałszu w ich wyrażaniu. Klasa III LO o profilu humanistycznym oraz klasa IV technikum ekonomicznego doskonale zrozumiały tę problematykę. Każdego dnia bawiliśmy się słowem Zapolskiej. W tym roku do akcji włączyli się również rodzice. Dziękujemy pani Ewelinie Pajchrowskiej oraz nauczycielom, którzy wzięli  udział w dziesiątej odsłonie Narodowego Czytania. W załączeniu bogata galeria zdjęć.

Budynek przy ul. E. Sczanieckiej 1

Budynek przy ul. Tysiąclecia 6