22 października 2023 roku stał się dniem, w którym 90 naszych niezwykłych uczniów wzięło udział w największej imprezie biegowej w Polsce – Poznań Maraton. To nie tylko wyjątkowa okazja do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu sportowym, ale również dowód na potęgę młodej energii i zaangażowania społecznego.

Nasi wolontariusze odgrywali kluczową rolę podczas tego niezwykłego wydarzenia. Byli odpowiedzialni za strefę szatni, dbając o to, aby uczestnicy biegu mogli spokojnie pozostawić swoje rzeczy osobiste i skupić się na wyzwaniu. To zadanie wymagało precyzji, organizacji i empatii, które nasi uczniowie posiadają w obfitości.

Ale to nie koniec! Nasi młodzi wolontariusze pracowali również w strefie mety, gdzie uczestnicy maratonu otrzymywali zasłużone medale. Ich uśmiech, entuzjazm i wsparcie były nieocenione dla biegaczy, którzy pokonali trudną trasę.

Wolontariat młodego człowieka to wyjątkowa siła, która napędza pozytywną zmianę i pomaga innym. Nasza młodzież pokazała, że niezależnie od wieku można wnosić ogromny wkład w społeczeństwo.

Dziękujemy naszym uczniom za ich zaangażowanie i poświęcenie podczas Poznań Maratonu. To dowód na to, że młode pokolenie ma wiele do zaoferowania i jest gotowe służyć społeczności. Jesteśmy dumni z Was!

Red. Szymon Skrzypczak