W dniu 16.01.2024 na poznańskim Ostrowie Tumskim w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Poznańskiej odbyło się uroczyste podsumowanie i podziękowanie wszystkim zaangażowanym w organizację Wigilii Caritas zorganizowanej 24.12.2023 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Na grudniowe spotkanie przybyło wówczas ponad 1300 potrzebujących uczestników, co wiązało się z nie lada wyzwaniem dla organizatorów, w których grono wchodzili wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami. Warto dodać, że szkolny zespół muzyczny Kopernik Band, kolędując, nadał magiczny świąteczny klimat kolacji. Podczas podsumowania swoje podziękowania w imieniu arcybiskupa  Stanisława Gądeckiego złożył biskup Grzegorz Balcerek. W czasie uroczystości nasza szkołę reprezentowali pan dyrektor Łukasz Frański, Mateusz Wojcieszak oraz uczennice: Patrycja Piechowak oraz Zofia Fabian. Ze strony organizatorów padło wiele ciepłych słów, wręczone zostały uroczyste certyfikaty, a całość podsumowano nadzieją na wspólną dalszą współpracę podczas organizacji kolejnej Wigilii Caritas w 2024 roku.

Red. Mateusz Wojcieszak