Kolejny raz nasza społeczność szkolna przekonała się, jak efektywna jest praca metodą projektu. W minionych tygodniach w ZS nr 1 w Nowym Tomyślu realizowano działania związane z ogłoszonym przez sejm RP Rokiem Wisławy Szymborskiej. Twórczość noblistki stała się pretekstem do wielu działań artystyczno-literackich, dlatego młodzież wykonała okrągłe portrety poetki oraz latawce z fragmentami poezji W. Szymborskiej. Ponadto na korytarzach pojawiły się instalacje z koszulkami pokrytymi słowami jej utworów. Do zespołów klasowych zaadresowano konkurs na tomiki moskalików i limeryków, które oceniała komisja składająca się z nauczycieli pracujących w naszej szkole: p. Beaty Kogi, p. Tomasza Wlekłego oraz p. Marka Tudorowskiego. Zaś ukoronowaniem wszystkich działań stał się konkurs recytatorski skierowany do uczniów zespołu. Wysoki poziom recytacji oceniało jury w składzie: p. Lucyna Kończal-Gnap, p. Katarzyna Mrozik-Stefańska, p. Magdalena Miś-Herbeć. Równolegle z wyżej wymienionymi działaniami miał miejsce happening – na korytarzach techniku oraz liceum młodzież zorganizowała poetycki kącik Wisi, czemu towarzyszyła m.in. muzyka czy recytacja utworów W. Szymborskiej.

Nasi laureaci to:

1) Tomiki limeryków i moskalików:

– I miejsce – 1TI,

– II miejsce

– 2LO1 i 3LO3,

– III miejsce – 4LO2.

2) Recytacja:

– I miejsce – Jagoda Cyprowska kl. 2LO2,

– II miejsce – Irena Wojciechowska kl. 2LO2,

– III miejsce – Mateusz Sara kl. 2LO1,

– wyróżnienia: Marcelina Szymkowiak 3LO2, Gracjan Kliśko 1LO1, Bartosz Ziętek 1TE, Maja Ciszewska 3LO4 i Julia Adamczyk 3LO4.

Dziękujemy bardzo wszystkim osobom zaangażowanym w obchody Roku Wisławy Szymborskiej w ZS nr 1 w Nowym Tomyślu – Małgorzata Grześkowiak, Magdalena Miś-Herbeć oraz Katarzyna Kudełka.