Po przerwie spowodowanej pandemią wróciliśmy do cyklu spotkań „Mój zawód – moja pasja”. W ramach tego projektu odbyły się spotkania z tłumaczką angielsko-włoską, podróżnikiem i autorem książek oraz z automatykiem. Spotkania mają na celu zainspirować uczniów, którzy podczas nauki w liceum muszą zmierzyć się z trudną decyzją wyboru drogi życiowej. Warto dodać, że wszystkie osoby, z którymi były dotychczasowe spotkania, to absolwenci naszego liceum.

W ramach tego projektu na zaproszenie pani Anety Kaczmarek odpowiedział pan Maciej Kasper, lekarz weterynarii na co dzień pracujący w powiatowym inspektoracie weterynaryjnym oraz prowadzący własny gabinet TuliVet w Nowym Tomyślu.

Spotkanie było dedykowane klasom medycznym 1LO1 oraz 1LO2. Pan Maciej opowiedział najpierw o studiach weterynaryjnych, jak wyglądają zajęcia, praktyki czy egzaminy, a także jakie są możliwości pracy po takich studiach. Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści o rocznym wolontariacie, który pan Maciej odbył w Tajlandii. Zdjęcia z tych miejsc i opowieści były dla nas niezwykle fascynujące. Praca w trudnych warunkach, przy małej dostępności leków i materiałów musiała być wielkim wyzwaniem, ale i niesamowitą przygodą.

Następnie dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się nasz gość na co dzień w swoim gabinecie. Poznaliśmy szeroki wachlarz usług, poznaliśmy trudności oraz sposoby na radzenie sobie z nimi podczas pracy weterynarza.

Spotkanie było niezwykle inspirujące, szczególnie dla tych spośród naszych uczniów, którzy wiążą swoją przyszłość z weterynarią. Pan Maciej zachęcił do udziału w wolontariacie podczas wakacji w jego gabinecie. Dla naszych uczniów to niebywała szansa, żeby zobaczyć pracę weterynarza z bliska i przekonać się, czy jest to zawód, który chcieliby w przyszłości wykonywać. Za tę możliwość oraz za spotkanie bardzo dziękujemy!

Red. Aneta Kaczmarek