17 listopada 2023r. Weronika Pluskota (z klasy 3lo2) wzięła udział w XX jubileuszowej edycji prestiżowego Przeglądu Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej „Liro Ty moja śpiewna” organizowaj przez LO im. Emilii Sczanieckiej w Pniewach. Do tegorocznych przesłuchań zgłosiło się aż 55 młodych artystów, natomiast do finałowego koncertu laureatów zakwalifikowało się 8 uczestników, w tym Weronika Pluskota, która swoim nienagannym, wręcz estradowym wykonaniem utworu „Eurudyki tańczące” wyśpiewała sobie II miejsce. Przegląd sprzyjał również integracji uzdolnionej muzycznie oraz aktorsko młodzieży, która w przerwach między przesłuchaniami rozgrzewała swoje aparaty wokalne i serca widowni, grając na instrumentach oraz śpiewając podczas wspólnych jam sessions na klimatycznych korytarzach pniewskiego LO. Finałowy koncert uświetnił Gość Specjalny – Antonina Krzysztoń z akompaniującym na gitarze Marcinem Majerkiem. Jesteśmy niezmiernie dumni z sukcesu naszej uczennicy. Liczymy, że w kolejnej edycji konkursu wystartuje jeszcze liczniejsza grupa młodzieży z ZS1NT do czego gorąco zachęcamy.                                                                                               Link do wydarzenia poniżej. Występ Weroniki Pluskoty z przesłuchań około 4:50:00.

 https://www.youtube.com/live/1RlcUIwb54w?si=PAvyIR9WO2tdrQRc