Dnia 15.06.2022 w Zespole Szkół Nr 1 nauczyciele wychowania fizycznego po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią zorganizowali Święto Sportu Szkolnego. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowo-rekreacyjne, turniej „trójek” w piłkę siatkową oraz dla osób, które chciały sprawdzić swoje umiejętności fizyczne, konkurencje lekkoatletyczne, w skład których wchodziły: bieg na 100m, pchnięcie kulą, skok w dal oraz skok wzwyż. Tego dnia nie zabrakło również tańców integracyjnych. Kluczowym punktem imprezy było wyłonienie zwycięzców każdej z dyscyplin. Do grona wyróżniających się w tym roku sportowców należeli: 

Wojtek Samolak (skok w dal oraz skok wzwyż) 

Patrycja Wyrwał (skok w dal oraz 100m) 

Dominik Sieńko (100m) 

Jagoda Szymlet (pchniecie kulą) 

Kacper Łuczak (pchniecie kulą) 

Natalia Witajewska (skok wzwyż) 

Jakub Jaworowicz (festyn rekreacyjno-sportowy) 

Zuzanna Kędzia (festyn rekreacyjno-sportowy) 

Wiktoria Janyga – Natalia Voncina – Aleksandra Banaszek (piłka siatkowa)

Stefan Jagiełło – Oskar Borkowski (piłka siatkowa). 

Jednym z punktów imprezy był również przystanek ,,Bezpieczny rower”. Osoby pełnoletnie miały możliwość oznakowania roweru i korzystania z aplikacji WIBEROO. Działanie zostało podjęte przy współpracy z Komendą Policji w Nowym Tomyślu. Dziękujemy za duże zaangażowanie w quizy tematyczne dotyczące bezpieczeństwa drogowego podczas wakacji. Sponsorami nagród były lokalne sklepy z artykułami sportowymi, BHP oraz Firma Phoenix Contact Wielkopolska. Ponad czterogodzinne zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń, sporą dawkę adrenaliny sportowej, a także pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień.

Red. Martyna Kowalak

Fot.: Marta Kałek