W dniu 19 października 2023 r. w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursach o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”, organizowanych przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jest nam niezmiernie miło, że Kapituła Konkursu spośród blisko 200 nadesłanych wniosków wybrała naszą szkołę i przyznała Wyróżnienie w konkursie „Wielkopolska Szkoła Roku 2023”. Celem Konkursu jest nagrodzenie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół, kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości regionalnej, narodowej i europejskiej z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu udowodnił, już po raz drugi,                              że należycie i z wielkim zaangażowaniem stara się wpływać na postawy młodzieży, dbając o ich wszechstronny rozwój z zachowaniem fundamentalnych wartości.

Dyrektor Łukasz Frański gratulacje, pamiątkową statuetkę oraz nagrodę finansową dla szkoły przyjął z rąk p. Pauliny Stochniałek, Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz p. Doroty Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.