W dniach 9-13.10.2023 gościliśmy w szkole ośmioosobową delegację z niemieckiej szkoły partnerskiej BBS II Northeim, panią dyrektor Ines Puschmann oraz nauczycieli Nico Diedricha i Torstena Mühlhausa wraz z 5 uczniami. Było to pierwsze po pandemii spotkanie szkół, mające na celu wznowienie kontaktów oraz ustalenie zasad dalszej współpracy. Naszą szkołę reprezentowali pan dyrektor Łukasz Frański, panie germanistki oraz klasa językowa 3LO4. Goście mieli okazję zobaczyć naszą szkołę, ale również miasto i okolice. Zwiedzili lokalne firmy Chifę oraz Redos, a także Stary Rynek w Poznaniu i bunkry w Międzyrzeczu. Polscy i niemieccy uczniowie przygotowali prezentacje o swoich szkołach, wzięli udział w grach językowych i zabawach integracyjnych, przygotowanych przez nauczycieli języka niemieckiego a także zmierzyli się w konkurencjach sportowych takich jak kręgle, siatkówka i koszykówka. Podsumowaniem wizyty było spotkanie w wigwamie na Przyłęku. Podczas wspólnego tygodnia nauczyciele mieli możliwość wymienić się doświadczeniami, a uczniowie wykorzystać swoje umiejętności językowe w praktyce. Tradycją spotkań z naszą szkołą partnerską jest ustalenie planu kolejnego spotkania i tak też stało się i tym razem. W przyszłym roku szkolnym zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w polsko – niemieckiej wymianie młodzieży we Wrocławiu!

Red. Arleta Skiba