Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu wzięli udział w wolontariacie. W okresie wakacyjnym pomogli Fundacji Zaraz Wracam w naprawie sprzętu komputerowego w ramach akcji Odn@wiamy2021. Spotkania odbywały się od połowy lipca do końca sierpnia trzy razy w tygodniu wieczorem, nasi przyszli technicy informatycy odnawiali sprzęt komputerowy i przygotowywali do dalszej pracy w domach dziecka, świetlicach środowiskowych, itp. Nagrodą dla nich, oprócz zdobytej wiedzym, jest olbrzymia satysfakcja z dawania innym wsparcia i nieocenionej pomocy. Wolontariusze nie mieliby okazji do dzielenia się dobrem, gdyby nie nasz absolwent – Mikołaj Stankowiak, który zorganizował to wszystko. Z ramienia szkoły opiekunem był Paweł Stieler.
W tym roku planujemy kolejną akcję.