21. listopada uczniowie klas 2 i 3 LO wraz z opiekunami – Rafałem Putzem, Mateuszem Wojcieszakiem i Izabelą Trzeciak – wzięli udział w wycieczce do Wrocławia, której głównym punktem programu była wizyta w unikatowym centrum wiedzy o wodzie – Hydropolis. Centrum łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Hydropolis jest także wyjątkowym przykładem rewitalizacji obiektu poprzemysłowego. Ekspozycja poświęcona wodzie mieści się w XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody. W obrębie centrum zwiedzający mają możliwość obejrzenia 7 stałych stref tematycznych, cykliczne wystawy, a także specjalną strefę dla dzieci oraz przestrzeń relaksu. Jest to niezwykłe miejsce, w którym multimedia, interaktywne instalacje i nowoczesne technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele. 

Wyjazd stał się okazją do refleksji nad problemami ekologicznymi naszej planety, a także nad zmianami klimatycznymi, które dostrzec można na co dzień. 

Red. Izabela Trzeciak