Grudzień to nie tylko czas świątecznych przygotowań do Bożego Narodzenia, ale także okres, gdy po wystawieniu ocen śródrocznych młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu może pozwolić sobie na odrobinę relaksu przed kolejnym, wymagającym trudu i wyrzeczeń, drugim semestrem roku szkolnego. Mając na uwadze tego typu prawidłowość, nauczyciele – panowie Mariusz Jaroński oraz Szymon Łamaszewski – zorganizowali wycieczkę do Tropical Island niedaleko Berlina (Krausnick). 

Dnia 19 grudnia 2022r. o godzinie 6.45 liczna grupa prawie 40 uczniów (z klas: 1LO3, 1Lo4, 1BS, 2BS, 2LO1, 3LO1, 3LO4, 3BS) wyruszyła w podróż, aby po niespełna trzech godzinach jazdy cieszyć się atrakcjami tego rekreacyjnego kompleksu.

Zlokalizowany pod olbrzymią kopułą obiekt mieści największy na świecie kryty las deszczowy, spa oraz basen w kształcie laguny. Na terenie obsadzonym prawdziwymi palmami znajduje się także sztuczna plaża i najwyższa w Niemczech zjeżdżalnia wodna. Natomiast strefa zewnętrzna, tzw. Amazonia, oferuje jedyną w swoim rodzaju leniwą rzekę o nazwie Whitewater River. Mieści się tu również kilka saun, dziesiątki miejsc noclegowych, liczne restauracje i bary, sklepy z pamiątkami, punkty fitness i odnowy biologicznej. Warto także wspomnieć, że na terenie Tropical Islands żyje kilkaset gatunków roślin i zwierząt (m.in. flamingi i żółwie), a przemyślana konstrukcja hali sprawia, że zawsze panuje tu stała temperatura 26° C,  natomiast wilgotność powietrza utrzymuje się pomiędzy 40 a 60%. 

To właśnie w tych warunkach młodzież naszej szkoły spędziła 10 godzin, korzystając z atrakcji tego urokliwego miejsca i gromadząc energię przed kolejnym pełnym nowych wyzwań etapem edukacji.