Dnia 17 stycznia 2024r. w Powiatowym Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć mieszkańców powiatu nowotomyskiego. Zaproszonym osobom, wyróżnionym w poszczególnych dziedzinach życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego, wręczono tytuł: „Zasłużony dla Powiatu Nowotomyskiego”, a także listy gratulacyjne oraz skromne upominki. 

W gronie uhonorowanych osób – ze względu na wybitne osiągnięcia w roku 2023 – znaleźli się nasi uczniowie: Kacper Bielecki i Adam Tratwal, którzy zdobyli prestiżowe miejsce w konkursie Euroscola 2023. Ich determinacja i talent stały się źródłem nie tylko zaszczytów dla społeczności Zespołu Szkół nr 1, stworzyły jednocześnie uczniom doskonałe warunki do zdobywania szeregu nowych doświadczeń poprzez uczestnictwo w jednym z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych w Europie (programie Euroscola 2023) oraz pełnienie funkcji europosła.

Tego dnia powody do dumy mieli nie tylko nasi uczniowie, ale także dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu – pan Łukasz Frański. Odebrał on z rąk pana starosty – Andrzeja Wilkońskiego wyróżnienie za szczególne zaangażowanie w działalność edukacyjną oraz wyjątkowy wkład w kształtowanie postaw lokalnej młodzieży. Świadectwem tego stanu rzeczy jest uzyskanie przez szkołę historycznego tytułu: „Wielkopolska Szkoła Roku 2023”. 

Nagrodzonym przedstawicielom społeczności uczniowskiej oraz dyrekcji serdecznie gratulujemy!