Tempo prac modernizacyjnych w naszej szkole nie słabnie… Jeszcze niedawno do użytku młodzieży oraz pracowników szkoły oddane zostały wyremontowane warsztaty szkolne i pracownie techniczne (wrzesień 2022), z wielką dumą otwarta została bieżnia lekkoatletyczna (wrzesień 2021), a tymczasem już dziś podjęto realizację kolejnej inwestycji. Rozpoczęły się bowiem prace związane z termomodernizacją budynków przy ul. E. Sczanieckiej 1.

To właśnie w związku z tym projektem spotkali się dzisiaj: wicestarosta nowotomyski – pan Marcin Brambor, pracownicy Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 – pan Łukasz Frański. Omówili oni z przedstawicielem wykonawcy (spółka Nova Term z Piły) poszczególne etapy prac i sposób organizacji robót. Powiat Nowotomyski uzyskał na realizację tego projektu dofinansowanie ze środków UE w kwocie blisko 6 milionów zł, dlatego działania obejmują szeroki zakres, tj.:

• termomodernizację budynku głównego wraz z salą gimnastyczną oraz budynkiem poradni psychologiczno–pedagogicznej (w tym docieplenie obiektów),
  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
  • uzupełnienie instalacji grzewczej o układ pomp ciepła,
  • montaż instalacji fotowoltaicznych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace związane z realizacją tego wyjątkowego projektu, którego całkowita wartość szacowana jest na kwotę 7 525 579,42 zł, ukończone zostaną z końcem czerwca bieżącego roku.

Trzymajmy kciuki za powodzenie tej inwestycji!