W dniu 13 lutego 2023 r. na sali konferencyjnej w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród za zajęcie przez uczniów klasy 4L4p trzeciego miejsca w ogólnopolskim konkursie Matużytkownicy, organizowanym przez Wydział Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej oraz firmę Casio.

Projekt zakładał wykonanie przez uczestników pisemnej pracy naukowej w pierwszym etapie, a następnie prezentacji multimedialnej przez grupy, które zakwalifikowały się do drugiego etapu. Do wyboru było kilka problemów badawczych. Nasi uczniowie zajęli się wpływem powstawania nowych osiedli mieszkaniowych na środowisko oraz mieszkańców miast, w zależności od miejsca, w jakim powstaje, tj. na obrzeżach miejscowości, bądź zastępując wcześniejsze tereny zielone.

Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczniów, którzy odebrali dyplomy i upominki. Pracując nad projektem, zdobyli również cenne doświadczenie, korzystając ze swojej wiedzy matematycznej w sposób praktyczny. Szkoła ponadto otrzymała zestaw kalkulatorów naukowych, mających wyposażyć pracownię matematyczną oraz keyboard marki Casio.

Członkowie nagrodzonego zespołu : Mateusz Żygalski, Miłosz Woźniak, Natalia Matuszewska, Marcin Miecznikowski, Jędrzej Karcz, Marianna Ludwiczak, Jakub Nowotarski, opiekun – Marek Tudorowski.