W piątek, 28 kwietnia 2023r. o godz. 10.00, w sali konferencyjnej naszej szkoły  rozpoczęła się uroczysta ceremonia zakończenia roku szkolnego 2022/2023 absolwentów Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu.

Ważnym punktem było wystąpienie dyrektora, pana Łukasza Frańskiego, który w swojej przemowie podkreślił wyjątkowość okoliczności, w jakich przyjdzie tegorocznym abiturientom mierzyć się z egzaminem maturalnym (po covidzie, po dłuższej przerwie w egzaminach ustnych i w dwóch formułach: „starej” i „nowej”), wyraził wiarę w ich wiedzę i umiejętności oraz życzył powodzenia w realizacji wszystkich planów.

Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły odbyło się ślubowanie absolwentów, które w tym roku złożyli: Laurą Trębacz, Kacper Piechota, Jakub Hercog, Marcin Miecznikowski, Zofia Czajka, Roksana Matuszewska, Emil Frański i Kacper Łuczak. Tekst odczytał: Kamil Arseven.

W imieniu absolwentów społeczność uczniowską pożegnali i podziękowali wszystkim Kinga Napierała i Jakub Grynia, a przedstawiciele młodszych roczników – Małgorzata Szałek i Piotr Liman wyrazili żal, że muszą rozstać się ze starszymi koleżankami i kolegami.

Medal Złotego Absolwenta otrzymali: Mateusz Żygalski jako reprezentant Liceum i Michał Bzdęga jako przedstawiciel Technikum. Te szczególne wyróżnienia wręczył Wicestarosta Powiatu Nowotomyskiego – pan Marcin Brambor, który jednocześnie pogratulował nagrodzonym oraz wszystkim absolwentom i życzył udanego startu w dorosłe życie.

Michał Bzdęga został także uhonorowany Medalem Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych – za wybitne osiągnięcia w przedmiotach zawodowych.  Nagrodę wręczyli przewodnicząca Rady Rodziców, pani Estera Friedrich oraz dyrektor naszej szkoły, pan Łukasz Frański.

Przyznawana co roku przez Dyrekcję oraz Radę Pedagogiczną PrymuSówka trafiła w ręce:
Wiktora Piotra Doleckiego
Hanny Połomki
Kamila Suwiczaka
Natalii Tomkowiak

Wymienieni uczniowie otrzymywali świadectwa z wyróżnieniem w całym cyklu kształcenia.

Na scenę zaproszono rodziców, którym pan dyrektor Łukasz Frański wręczył listy gratulacyjne.

Uroczystość uświetnił swoim występem Kopernik Band prowadzony przez panów: Szymona Łamaszeskiego i Mateusza Wojcieszaka.

Red.: Rafał Korzeniewski / Mateusz Wojcieszak

Fot.: Marta Kałek – klasa 2TE