W marcu nasza szkoła wzięła udział w konkursie organizowanym przez Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Konkurs nosił nazwę „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VIII edycja –  „Grasz – dbasz o środowisko”

Celem Konkursu była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez trzyosobowy zespół uczniów, pochodzących z jednej szkoły scenariusza Przyrodniczej gry terenowej pod hasłem „Poznaję i dbam o lokalną przyrodę ……”/„Lokalni strażnicy przyrody”.

Grę przygotowały dwa zespoły:

• pierwszy w składzie: Maja Kubiak, Julia Olesiak oraz Nel Kaczmarek o nazwie „Wiklinowy szlak”, oraz
  • drugi w składzie: Julia Ruta, Laura Gałganek oraz Anna Mentlewicz w formie gry online.

Oba zespoły wykazały się pomysłowością oraz ogromnym zaangażowaniem. Niestety według regulaminu konkursu tylko jeden zespół mógł reprezentować naszą szkołę. Decyzja była bardzo trudna, ale jury zdecydowało, że gra o nazwie „Wiklinowy szlak” spełnia wszystkie kryteria.

16 maja odbyła się uroczysta gala w Poznaniu, podczas której gra przygotowana przez Maję Kubiak, Julię Olesiak oraz Nel Kaczmarek otrzymała  II wyróżnienie. Dziewczyny uzyskały nagrody rzeczowe. Nagrodę pieniężną dla szkoły oraz pamiątkową tabliczkę odebrał dyrektor Łukasz Frański. Opiekunami zespołu byli: Elżbieta Kondrat oraz Mateusz Wojcieszak. Jest nam niezmiernie miło, że na uroczystości obecny był starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński.

GRATULUJEMY!!!

Red. Elżbieta Kondrat