Wolontariat to jedna z najważniejszych wartości, które chcemy przekazywać naszym uczniom. Dlatego też od lat współpracujemy z Caritas Archidiecezji Poznańskiej, w ramach organizacji Wigilii dla potrzebujących. To nie tylko okazja do pomocy innym, ale także do zrozumienia, jak wiele możemy zdziałać, działając razem.

Podczas tegorocznej Wigilii, która odbyła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich oprócz naszej młodzieży, zaangażowanych było wiele innych osób i instytucji. Wspólnie z siostrami Albertynkami podawaliśmy do stołu wigilijnego, który był przygotowany na ponad 1000 osób. Było to nie tylko smaczne, ale przede wszystkim pełne ciepła i serca spotkanie.

Nasza młodzież nie tylko obsługiwała stoły, ale także rozmawiała z gośćmi, słuchała ich historii i udzielała wsparcia. To była niezwykła okazja do zrozumienia, jak wiele możemy dać drugiemu człowiekowi, nawet jeśli nie posiadamy dużo materialnych dóbr.

Podczas tego spotkania radość kolędowania pomógł przeżywać nasz szkolny zespół muzyczny – Kopernik Band, który wystąpił z repertuarem tradycyjnych kolęd.Dziękujemy Caritas za możliwość współpracy i za to, że możemy być częścią tak ważnej inicjatywy. Dziękujemy także naszej młodzieży za zaangażowanie i chęć pomocy innym.

Jesteśmy z Was dumni!

Red. Szymon Skrzypczak