W dniu 26.04. 2023 w bibliotece szkolnej został rozegrany pierwszy etap I Szkolnego Turnieju Szachowego zorganizowanego  przez graczy z działającego od kilku miesięcy koła szachowego. Turniej skierowany był zarówno do uczniów jak i do nauczycieli naszej szkoły.

Do etapu pierwszego przystąpiło 32 graczy, którzy rozegrali partie czasowe po 20 minut na zawodnika. Do etapu drugiego(10.05) awansowało 16 zawodników. Wygrana w tej części turnieju dawała awans do ćwierćfinału, kolejne rozegrane partie  spowodowały, iż  w  półfinale i finale zagrali Piotr Warmuz, Daniel Demel, Leon Szwedt oraz Zuzanna Biniak .

Zwycięzcą I Szkolnego Turnieju Szachowego została : ZUZANNA BINIAK z klasy 2LO3, drugie miejsce zajął LEON SZWEDT z klasy 2LO, trzecie DANIEL DEMEL z klasy 1 LO3.

Turniej wywołał spore zainteresowanie wśród młodzieży, która  licznie przybyła , aby kibicować graczom w ich niełatwych zmaganiach.

W czwartek 18.05 z laureatami i przedstawicielami koła szachowego spotkał się pan dyrektor Łukasz Frański celem wręczenia nagród, na spotkaniu krótko przedstawiono dalsze plany koła, a mianowicie m.in. zorganizowaniu kolejnego turnieju, ale w zdecydowanie większej i bardziej formalnej formule.

Red. Małgorzata Grześkowiak