Z inicjatywy przewodniczącej Rady Rodziców ZS1NT, pani Estery Friedrich, która pozyskała środki finansowe z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dyrektor Zespołu – pan Łukasz Frański (przy udziale pedagoga specjalnego – pana Grzegorza Dobryłko) dnia 27 lutego br. zorganizował spotkanie uczniów klas pierwszych z panią Małgorzatą Biskup – emerytowanym funkcjonariuszem  policji,  autorką licznych publikacji w zakresie przeciwdziałania środkom psychotropowym.

Organizacja spotkań specjalistów z młodzieżą stanowi reakcję na zagrożenia, jakie niosą za sobą środki psychotropowe w życiu współczesnej młodzieży. Jest jednocześnie jednym z najważniejszych elementów realizacji programu profilaktyki uzależnień, promocji zdrowia psychicznego i zdrowego stylu życia w Zespole Szkół nr 1.

W związku z dużym zainteresowaniem młodzieży omawianą tematyką współpraca Rady Rodziców oraz dyrekcji szkoły będzie kontynuowana. Ustalono kolejne terminy spotkań (dla klas pierwszych oraz drugich) przypadające na 13.03. oraz 20.03.2023r.

Warsztaty – dla klas programowo wyższych – odbędą się w kwietniu, kiedy młodzież wróci z praktyk.