W styczniu 2022 roku Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu  został zakwalifikowany do programu „Mediacje w szkole” Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej „Klimat szkoły. Tworzymy go razem”. W związku z przystąpieniem do projektu szkoła uzyskuje wsparcie szkoleniowo-wdrożeniowe w okresie 01.12.2021-31.12.2023. Każda Placówka w programie otrzymuje od Fundacji bezpłatnie: szkolenie wprowadzające dla Rady Pedagogicznej, które odbędzie się stacjonarnie lub online; szkolenie wprowadzające dla rodziców, które odbędzie się stacjonarnie lub online; możliwość skorzystania z platformy e-learningowej, na której dostępne są szkolenia online prowadzące do certyfikacji; warsztaty dla uczniów i uczennic oraz wsparcie w powstaniu Szkolnego Klubu Mediacji; możliwość korzystania ze specjalistycznych konsultacji, których terminy będą podawane na platformie szkoleniowej; możliwość udziału w specjalnych wydarzeniach i działaniach wdrażających mediacje w praktyce.

Informacje o projekcie i dostępnych szkoleniach znajdują się na stronie:

Szkoła Myślenia Pozytywnego – Mediacje i Komunikacja bez Przemocy (nvcwszkole.pl)

Red. Izabela Trzeciak